четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 175
home Хроника

Жена прегазена од автобус на Бит Пазар, починала на лице место

Жена прегазена од автобус на Бит Пазар, починала на лице место

Женско непознато лице починало во сообраќајна несреќа денес околу 12:10 часот.

Од МВР за Курир велат дека на булеварот „Крсте Мисирков“ во правец од Чаир кон Центар, автобус на ЈСП удрил во засега непознато лице.

Од добиените повреди жената починала на лице место, а смртта е констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош.

Полициски екипи се уште вршат увид на местото, по што ќе бидат познати повеќе детали.

Коронавирус