среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 150
home Хроника

Жена прегазена на патот Прилеп-Крушево

Жена прегазена на патот Прилеп-Крушево

На 01.10.2020 во 09.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп– Крушево, патничко возило „фолксваген голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.З.(34) од с.Кривогаштани, прилепско, удрило во пешакот Д.Б.(44) од с.Големо Коњари, прилепско, информира МВР.

Во незгодата, Д.Б. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус