недела, 4. декември 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Жена прегазена кај „Јосип Броз“, пренесена во Клинички со тешки повреди

Жена прегазена кај „Јосип Броз“, пренесена во Клинички со тешки повреди

На 23.06.2021 во 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, ул.„Димитрија Чуповски“ и ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.И.(26) од Скопје, удрило во пешакот С.З.(33) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата С.З. се здобила со тешки телсени повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус