петок, 29. јули 2022. Вести денес: 132
home Хроника

Жена повредена во сообраќајка во Капиштец, пренесена во Ургентен

Жена повредена во сообраќајка во Капиштец, пренесена во Ургентен

Жена се здобила со повреди во сообраќајна несреќа која се случила на улицата „Васил Ѓоргов“.

Од МВР за Курир информираат дека добиле пријава од Ургентниот центар дека кај нив е донесена М.Е. која се здобила со повреди во сообраќајна несреќа на наведената адреса.

Детали за сообраќајната несреќа и карактерот на повредите на жената не се сеуште познати.

Коронавирус