петок, 3. јули 2020. Вести денес: 141
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Хроника

Жена повредена во фирма во Каварадци

Жена повредена во фирма во Каварадци

На 27.05.2020 во 16:05 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци  била  донесена со тешки телесни повреди М.Д.С.(37) од с.Бегниште.

Таа се повредила при извршување на работни задачи во фирма во Кавадарци.

За настанот е известен јавен обвинител и трудов инспектор, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

Парламентарни избори 2020