сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Хроника

Жена повредена од куршум на свадба во Тетово

Жена повредена од куршум на свадба во Тетово

Клиничкиот центар-Тетово вчера вечерта била донесена Ф.А. (53) од Тетово со нанесена повреда на левата надлактица од огнено оружје.

-Имено истата додека била на свадбена веселба во дворот од куќа на улицата „Полог“ во еден момент се пожалила на болки, по што од еден присутните била пренесена во Клиничкиот центар во Тетово, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.