среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 134
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Жена потешко повредена по удар од автомобил

Жена потешко повредена по удар од автомобил

Повозрасна жена е потешко повредена откако била удрена од автомобил на раскрсница во Кисела Вода во Скопје.

– На крстосницата од улиците „Христо Татарчев“ и „1511“, во населба Кисела Вода вчера напладне патничко моторно возило „Сузуки“ со битолски регистарски ознаки управувано од Л.И.(49) од Скопје удрило во пешакот С.Т. (79) од Скопје. По незгодата С.Т. е пренесена во  Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде што и се констатирани тешки телесни повреди и е задржана на понатамошно лекување, информираат од МВР.

Од страна на увидна екипа при СВР Скопје извршен е увид на местото на настанот.