петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 27
home Хроника

Жена починала на лице место: Ја удрило дрво кое го исекол нејзиниот сопруг

Жена починала на лице место: Ја удрило дрво кое го исекол нејзиниот сопруг

Несреќата се случила вчера утринава во атар на с.Мокриево, струмичко.

-Во нива на место викано „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата сопруга Ж.Н.(59), при што таа починала на лице место, информира МВР.

Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.