среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Жена почина на улица „Македонија“

Жена почина на улица „Македонија“

Министерството за внатрешни работи потврди дека вчера добиле пријава за починато лице на улица „Македонија“.

Несреќата се случила околу 18 часот. Станува збор за жена од Скопје родена 1959 година која најпрво се онесвестила, а подоцна кај неа била констатирана смрт.

Од МВР за Курир велат дека телото на починатата е предадено на обдукција.

Коронавирус