петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Жена ограбена на железничката станица во Прилеп

Жена ограбена на железничката станица во Прилеп

На 13.02.2020 во 05.00 часот во Одделението за внатрешни работи Прилеп, А.Д.(50) од Прилеп пријавила дека околу 02.30 часот на Железничка станица – Прилеп едно лице со употреба на сила ѝ одзело пари и златно ланче, по што побегнало.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус