четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 117
home Хроника

Жена од Тетово и нејзините две ќерки уапсени поради кокаин

Жена од Тетово и нејзините две ќерки уапсени поради кокаин

На 29.03.2020 околу 18:30 часот, полициски службеници на СВР Тетово ја лишиле од слобода Н.И.(39) и нејзините две ќерки, затоа што при извршен претрес во нивниот дом во Тетово, пронајден е кокаин.

Се преземат мерки за расчистување и документирање на случајот и ќе следува поднесок.

Коронавирус