сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 80
home Хроника

Жена од Струга преживеала драма: Сопругот и влетал на работа и ја нападнал

Жена од Струга преживеала драма: Сопругот и влетал на работа и ја нападнал

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 27-годишниот Н.П. од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Тој во службени простории на такси компанија во Струга, физички ја нападнал неговата сопруга.

Коронавирус