вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Жена од Радовиш излегла да гласа, а морала да седи дома во самоизолација

Жена од Радовиш излегла да гласа, а морала да седи дома во самоизолација

На 31.10.2021 во Полициската станица Радовиш било пријавено дека Г.К. од радовишко село излегла на гласање и покрај тоа што имала решение за самоизолација.

Решението е издадено од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, но таа не го почитувала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус