петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 41
home Хроника

Жена од Пробиштип тешко повредена, додека пешачела во неа удрил автомобил

Жена од Пробиштип тешко повредена, додека пешачела во неа удрил автомобил

На 25.06.2019 година во 06:50 часот на улица „Тодор Александров“ во Пробиштип, патничко возило „Опел Корса“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(28) од с.Стрмош, пробиштипско, удрило во пешакот  С.С.(31) од Пробиштип.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила С.С. и со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Здравствениот дом-Пробиштип, а подоцна и во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Коронавирус