понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 73
home Хроника

Жена од Куманово итно однесена во затвор, еве што пронајде полицијата во нејзиниот дом

Жена од  Куманово итно однесена во затвор, еве што пронајде полицијата во нејзиниот дом

На 04.12.2021 во 12:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода С.Ј.(38) од Куманово.

При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени прашкаста материја и дигитална вага.

Судија на претходна постапка ѝ одредил мерка притвор и таа на 05.12.2021 била спроведена во Казнено-поправната установа затвор К`шање Куманово.

Коронавирус