четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Жена од Куманово физички нападната од сопругот со кого се разведува

Жена од Куманово физички нападната од сопругот со кого се разведува

На 28.10.2018 година во 02:40 часот во Полициската станица во  Куманово, Д.И.Д. (32) од Куманово,  пријавила дека истиот ден околу 02:30 часот во Куманово додека одела пеш по ул.„Перо Чичо“, пред Гимназија „Гоце Делчев“, била физички нападната.

Таа била нападната од нејзиниот сопруг Н.Д., со кого биле во бракоразводна постапка.

Се работи на целосно расчистување на случајот.