вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 62
home Хроника

Жена од Кочани пријавила дека партнерот ја уценувал – за да не објави фотографии и видео запис од неа со компромитирачка содржина и барал пари

Жена од Кочани пријавила дека партнерот ја уценувал – за да не објави фотографии и видео запис од неа со компромитирачка содржина и барал пари

На 21.07.2021 околу 23.00 часот полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода И.З.(26) од с.Чешиново, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „уцена“.

Имено, според пријавата од 45-годишна жителка на Кочани, И.З., со кого била во љубовна врска, ја уценувал дека доколку не му даде пари, ќе објавел фотографии и видео запис за неа со компромитирачка содржина.

Во координација со Јавен обвинител, лицето е приведено, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 259, став 1 од Кривичниот законик

Коронавирус