понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 117
home Хроника

Жена од Кавадарци украла паричник, нејзиниот сопруг вадел пари од картичките

Жена од Кавадарци украла паричник, нејзиниот сопруг вадел пари од картичките

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци  поднесе кривична пријава против М.В.(33) од Кавадарци за сторено кривично дело “кражба” и против Т.В.(38) од Кавадарци за сторено кривично дело “оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем”.

Како што информираат од полицијата, на 08.10.2017 година во Кавадарци на улица „Едвард Кардељ”, пријавената, од 56-годишно лице од Кавадарци, одзела новчаник во кој имало пари, две картички од банка и лична карта.

Потоа, истиот ден во 18:35 часот во Кавадарци од банкомат на улица „Илинденска” второпријавениот, сопруг на првопријавената, од претходно украдените картички повлекол пари.

Коронавирус