петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 153
home Хроника

Жена од Кавадарци која продавала дрога, падна во рацете на полицијата

Жена од Кавадарци која продавала дрога, падна во рацете на полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Е.Д.(37) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

На 17.01.2019 година околу 21:30 часот во Кавадарци полициски службеници извршиле преглед кај пријавената, при што пронашле и одзеле марихуана.

Додека, при претрес во домот на пријавената, исто така, била пронајдена и одземена марихуана и семки од растението канабис.

Коронавирус