четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 134
home Хроника

Жена нападната во трговски центар во Скопје од лице вработено како обезбедување во објектот

Жена нападната во трговски центар во Скопје од лице вработено како обезбедување во објектот

На 17.05.2022 во 11.10 часот во Полициската станица Карпош, А.Т.Г.(48) од Скопје пријавила дека во маркет во трговски центар на подрачјето на Карпош, по претходна вербална расправија, била физички нападната од лице кое го обезбедувало објектот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус