четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 149
home Хроника

Жена нападната во Стара скопска чаршија

Жена нападната во Стара скопска чаршија

На 15.09.2020 во 07:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Стара скопска чаршија, во близина на споменикот „Скендербег“, А.С.(44) од Скопје физички ја нападнал А.Х.(44) од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021