четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 160
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Жена нападната во скопско основно училиште од чувар

Жена нападната во скопско основно училиште од чувар

Вчера во 17:30 часот во СВР Скопје, А.М. (40) од Скопје пријавила дека во основно училиште на улица „Среќко Пужалка“, по претходна расправија, била физички нападната од С.Т. (65) од Скопје, вработен како чувар во училиштето.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус