четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Хроника

Жена нападната во автобус во Скопје

Жена нападната во автобус во Скопје

На 10.05.2022 во 19:50 часот во СВР Скопје, Т.Ч. од Скопје пријавила дека во автобус, кој сообраќал на релација Волково – Центар, била физички нападната од неколку лица, кои ѝ одзеле лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус