четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Хроника

Жена нападната од женско лице во паркот во Велес

Жена нападната од женско лице во паркот во Велес
илустрација

На 23.05.2022 во 12:20 часот во Полициска станица Велес В.Ќ.(62) од Велес пријавила дека околу 12:00 часот во градскиот парк во Велес била физички нападната од едно женско лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус