сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 47
home Хроника

Жена нападната од две кучиња, поминала со лесни повреди

Жена нападната од две кучиња, поминала со лесни повреди

С.И. (53)  од село Лешок утринава во 5:20 часот пријавила дека  додека се движела пеш по локалниот пат во с. Лешок кон регионалниот пат Тетово-Јажинце била касната од две кучиња, при што се здобила со телесни повреди.

Истата побарала лекарска помош во Медицинскиот центар во Тетово.

 

Коронавирус