понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 120
home Хроника

Жена нападната на плоштад „Македонија“

Жена нападната на плоштад „Македонија“

На 17.09.2020 во 21:40 часот во СВР Скопје, М.Д.(32) од Скопје пријавила дека на плоштад „Македонија“ била физички нападната од З.С.(56) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 6 и член 12 од Законот за прекршоцит против јавниот ред и мир.

Коронавирус