вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 10
home Хроника

Жена нападната и ограбена во зграда во Аеродром

Жена нападната и ограбена во зграда во Аеродром

Во СВР Скопје, вчера во 15.17 часот Н.Д.(89) од Скопје пријавила дека околу 13.50 часот во зграда на подрачје на Аеродром била физички нападната од едно лице кое ѝ одзело чанта со пари и лични документи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус