понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 156
home Хроника

Жена касната од куче кое било во сопственост на соседот

Жена касната од куче кое било во сопственост на соседот

На 01.07.2019 година во 00:10 часoт во Полициската станица Тетово, 48-годишната Д.В. од Тетово пријавила дека претходниот ден околу 22:30 часот на улица „Истра“ во Тетово била касната од куче во пределот на левата нога.

Кучето било сопственост на лицето М.Н.,  кој живее на улицата.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус