петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Жена изгоре во пожар во сопствената куќа – еве ги деталите

Жена изгоре во пожар во сопствената куќа – еве ги деталите

На 17.01.2022 околу 16.00 часот В.Р.(59) од с.Жабени, битолско, пријавил дека околу 15.30 часот во соба од куќа во с.Жабени настанал пожар, во кој од здобиените повреди починала неговата мајка М.Р.(83).

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на семејството.

Коронавирус