петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Жена итно се јавила во македонската полиција – Пронајдена граната

Жена итно се јавила во македонската полиција – Пронајдена граната

Во СВР Битола, В.Д. пријавила дека во атар на село Зовиќ, општина Новаци, пронашла граната.

Гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување и било констатирано дека станува збор за артилериска граната калибар 122м од Првата светска војна.

Увид бил извршен.

Коронавирус