среда, 27. март 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Жена искасана од кучиња на „Партизанска“

Жена искасана од кучиња на „Партизанска“

Кучиња скитници искасале жена на булеварот Партизански одреди.

Според информациите на МВР, инцидентот се случил завчера околу 18.25 часот. В.Б.(34) од Кавадарци пријавила дека била касната во пределот на левата и десната натколеница од две улични кучиња, при што ѝ биле нанесени видливи повреди.