понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Жена и дедо од Скопје каснати од кучиња скитници

Жена и дедо од Скопје каснати од кучиња скитници

На 22.03.2019 година во 23:20 часот во Полициската станица Центар З.Г.(30) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 17:20 часот на улицата “Пролет“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

На 22.03.2019 година во 16:00 часот во Полициската станица Центар В.В.(81) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 13:00 часот на Плоштад Македонија, возејќи се на велосипед бил каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.

Коронавирус