вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Жена ги истепала тројца мажи – еве ги деталите

Жена ги истепала тројца мажи – еве ги деталите

Во неделата претпладне Полициското одделение Чашка во велешката полиција добило пријава дека во селото Горно Јаболчиште се случил инцидент во кој една жена физички нападнала тројца мажи.

„На 31 октомври во Полициското одделение Чашка, С.З.(49) од Горно Јаболчиште пријавил дека тој, Х.З.(35) и С.З.(71) биле физички нападнати од Л.З.(44), која притоа употребила и тврд предмет“, соопштија од СВР Велес.

Коронавирус