вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 198
home Хроника

Жена (93) излетала со автомобил од патот Ресен-Охрид, со тешки повреди пренесена во болница

Жена (93) излетала со автомобил од патот Ресен-Охрид, со тешки повреди пренесена во болница

На 09.09.2021 во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, на влезот за селото Свиништа, патничко моторно возило „опел“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.И.Ч.(93) од Стар Дојран, излетало од коловозот, информираат од СВР Охрид.

Во незгодата Д.И.Ч. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

На местото на настанот, увид изврши увидна екипа од СВР Охрид.

Локални избори 2021