сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 86
home Хроника

Земјоделец повреден во винарија во Неготино

Земјоделец повреден во винарија во Неготино

На 03.10. во 09.25 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во Општа болница Кавадарци била донесена Љ.П.(59) од Неготино со тешка телесна повреда која што, според пријавеното, ја здобила при извршување на земјоделски работи во винарија во близина на Неготино.

Увид на местотот на настанот извршиле полициски службеници од Полициска станица Неготино. За настанот е известен  јавен обвинител и трудов инспектор.