недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Железничкиот сообраќај од Велес до Скопје во прекин поради обид за кражба

Железничкиот сообраќај од Велес до Скопје во прекин поради обид за кражба

Поради обид за кражба на тегови од контактна мрежа вчера во периодот од 21:56 до 23:50 часот во прекин бил железничкиот сообраќај од станицата во Велес до Скопје, информираат од МВР.

Прекинот поточно бил на делот од пругата  помеѓу стојалиште Драчево и стојалиште Јане Сандански.