четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА: Вагони од воз излетале од пругата Скопје-Куманово

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА: Вагони од воз излетале од пругата Скопје-Куманово

Вчера околу 09.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на железничката пруга Скопје-Куманово, во с.Романовце, вагони од товарен воз излетале од пругата.

Повредени лица нема. По наредба на Јавен обвинител извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.

ЕУРО 2020

Македонија