петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 208
home Хроника

Железничка несреќа на пругата Велес-Градско, едно лице го загуби животот

Железничка несреќа на пругата Велес-Градско, едно лице го загуби животот
илустрација

На потегот помеѓу железничката пруга Велес-Градско, пред с.Згрополци утринава во 4 чсаот локомотива удрила во едно лице – мигрант, кој се здобил тешки телесни повреди.

-Tој бил транспортиран кон Општата болница Велес, но по пат им подлегнал на повредите. Извршен бил увид на лице местото на настанот од увидна екипа од СВР-Велес, информираат од МВР.

Железничкиот сообраќај бил во прекин до 06.35 часот заради вршење увид.

Коронавирус