сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 26
home Хроника

Железничка несреќа кај Ногаевци: Воз удри во автомобил

Железничка несреќа кај Ногаевци: Воз удри во автомобил
илустрација

Железничка несреќа се случи денеска попладне околу 12 часот кај велешкото село Ногаевци. Товарен воз удри во автомобил, дознава КУРИР.

-Денес во 12:10 часот помеѓу ЖС- Згрополци и ЖС- Градско поточно на патниот премин кој е обележан со светлосно и звучна сигнализација кај стојалиште Ногаевци случена е железничка незгода, помеѓу товарен воз кој сообраќал на релација Трубарево-Градско и патничко моторно возило Форд Галакси со велешки регистарски ознаки. Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата е во прекин од 12:10 часот се до завршување на увидот, информираат за КУРИР од МВР.

Засега нема официјални информации за повредени или загинати патници. Наскоро подетални информации за причините кои довеле до оваа несреќа.

Коронавирус