сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Заврши потрагата: Полицијата со детали за двете мистериозно исчезнати малолетни ќерки од Скопје

Заврши потрагата: Полицијата со детали за двете мистериозно исчезнати малолетни ќерки од Скопје

Полицијата попладнево ги пронајде двете девојчиња кои вчера беа пријавени за исчезнати.

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека по преземени мерки од страна на полициски службеници се пронајдени С.К(14) и Т.К. (13), за кои вчера (21.12.2018) во Полициската станица Бит Пазар нивниот татко М.К(36) пријави дека се оддалечиле во непознат правец.

Коронавирус