петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 195
home Хроника

Затвореник во Штип внел прашкаста материја за да ја продава

Затвореник во Штип внел прашкаста материја за да ја продава

Затвореник во затворот во Штип бил фатен со кокаин.

Од МВР информираат дека станува збор за 40-годишно лице од Свети Николе кое неовластено набавило кокаин заради понатамошна продажба.

Кокаинот бил пронајден при извршен преглед кај пријавениот од страна на затворските надзорници.

Коронавирус