четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 149
home Хроника

Затвореник во Идризово се обесил на ремен, почина на пат кон клиника

Затвореник во Идризово се обесил на ремен, почина на пат кон клиника

На 21.01.2019 вработен во Казнено поправна установа „Идризово“ пријавил дека околу 15:00 часот во КПУ „Идризово“ затвореникот Г.Н.(45) од Кавадарци, се обидел да се обеси со ремен, но од страна на други затвореници ременот бил отстранет.

На пат кон комплекс клиники „Мајка Тереза“ Г.Н. починал.

Известен е јавен обвинител, кој наредил обдукција на телото на починатиот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Коронавирус