четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 62
home Хроника

Затвореник ранет од цимер во затвор Идризово

Затвореник ранет од цимер во затвор Идризово

На 25.09.2021 во 14:54 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот Н.И.(25) од Скопје бил повреден во ногата со остар предмет од осуденикот О.Е.(23) од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021