петок, 30. септември 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Затвореник пуштен на отсуство се обидел да одземе електрични кабли, па починал на лице место

Затвореник пуштен на отсуство се обидел да одземе електрични кабли, па починал на лице место

На 01.02.2018 година околу 07.00 часот во Струмица, во кругот на поранешната фабрика „Треска“, К.П. (30), осуденик од затворот во Струмица кој бил пуштен на домашно отсуство, во обид да одземе електрични кабли кај трафостаницата се здобил со струен удар и починал  на лице место.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Коронавирус