вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Затвореник пронајден мртов во затворот во Крива Паланка

Затвореник пронајден мртов во затворот во Крива Паланка

М.Ј. (58) од село Старо Нагоричане кој отслужувал казна во затворот „Кшање“, бил пронајден мртов.

Случајот е пријавен ноќеска, во 02:45 часот, во Полициската станица Крива Паланка.

М.Ј. бил пронајден во отвореното затворско одделение, а по насока на Јавен обвинител неговот тело е дадено на обдукција.

Коронавирус