понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 138
home Хроника

Затвореник претепан во затворот Идризово

Затвореник претепан во затворот Идризово

На 29.01.2018 година околу 16.00 часот во Казнено – поправната установа Идризово затвореникот Р.Ѓ. (45) од с.Јурумлери, скопско, бил удрен во пределот на носот од страна на затвореникот А.К.

На Р.Ѓ. му била укажана медицинска помош во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје и му биле  констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус