петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Затвореник организирал набавка и внесување на дрога

Затвореник организирал набавка и внесување на дрога

СВР Штип поднесе кривична пријавa против С.С.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 09.06.2020, додека пријавениот бил на издржување казна затвор во Казнено-поправната установа Штип, со едно лице договорил набавка на марихуана и таблетки „бупренорфин“ и организирал внесување во пакет наменет за друго лице.

При преглед на пакетот дрогата и таблетите биле пронајдени и одземени.

Коронавирус