четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Затвореник од Куманово набавил хероин и договорил да му биде испратен по пошта во КПД Штип

Затвореник од Куманово набавил хероин и договорил да му биде испратен по пошта во КПД Штип

СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.А.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Во октомври 2020 пријавениот, како осуденик во Казнено-поправниот дом Штип, набавил хероин и договорил да му биде испратен во пакет по пошта.

На 20.10.2020, вработени во Казнено-поправниот дом Штип, при преглед на пакетот на скенер, го пронашле хероинот.

ЕУРО 2020

Македонија