вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Затвореник од Куманово криел дрога во ќелијата

Затвореник од Куманово криел дрога во ќелијата

СВР Куманово поднесе кривична пријава против затвореникот Љ.С.(34) од Куманово, осомничен за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 21 јануари годинава во КПУ „Затвор“- Куманово во селото Кшање, при извршена контрола во ходникот била пронајдена марихуана, која му припаѓала на пријавениот.

Коронавирус