сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Затвореник од Идризово почина во Ѓорче, познат неговиот идентитет

Затвореник од Идризово почина во Ѓорче, познат неговиот идентитет

На 10.07.2019 година во 12:54 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од с.Врапчиште, гостиварско.

Бил осудено лице од Казнено-поправната установа Идризово, кое било на лекување.

Според пријавеното, Г.А. боледувал од карцином.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.